Hız Kontrol Cihazları

 

ABB ACS 550 HIZ KONTROL CİHAZLARI

   Önemli Noktalar
-FlashDrop cihazı
-Gelişmiş kontrol paneli ile sezgisel kullanım
-Mükemmel harmonik azaltma için değişken endüktanslı (swinging choke) giriş şok bobini
-Vektör kontrolü
Zor çevresel koşullar için vernikli elektronik kartlar
-Standart donanım olarak kategori C2 (1. çevre) dahili
-EMC filtre
-Dahili Modbus içeren esnek fieldbus sistemi ve cihaz üzerine monte edilebilen soketli fieldbus adaptörleri
-UL, cUL, CE, C-Tick ve GOST R onaylı
-RoHS uyumlu (Yerel ABB temsilcinizde bulunabilirliğini kontrol edin)
Güç Aralığı
0.75 - 355 kW, 1 - 500 BG
3 faz 200 V (75 kW'a kadar) ve 400 V serileri
Uygulamalar
ACS 550 ABB standart sürücüler birçok sektörde kullanılabilir. Tipik uygulamalar arasında pompa ve fan uygulamalarının yanı sıra, taşıyıcı bantlar gibi sabit tork kullanım uygulamaları sayılabilir.ACS 550 ABB standart sürücüler, montaj, devreye alma ve kullanım kolaylığı gerektiren, karmaşık mühendislik içermeyen uygulamalar için ideal bir çözümdür
 

 ACS 310

   

ABB ACS 310 HIZ KONTROL CİHAZLARI

   Basit makina uygulamaları ve özellikle pompa fan uygulamaları için en ideal çözüm. ABB ye özgü PFC makrosu ile tek hız kontrol cihazı ile üç adet motoru sıralı Devreye alabilme ( uygulama detayları için lütfen sorunuz)

 

 

ABB ACS 350 HIZ KONTROL CİHAZLARI  

ABB genel makine sürücüleri, makine imalatına yönelik olarak tasarlanmıştır. Seri üretimlerde her bir ürün için harcanan süre son derece önemlidir. Sürücüler, kurulum,parametre ayarları ve devreye alma konuları açısından en hızlı sürücüler olacak şekilde tasarlanmıştır. Standart sürücüler, mümkün olduğunca kullanıcı dostu ve son derece akıllı bir ürün olacak şekilde üretilmiştir. Sürücüler, en zorlu ihtiyaçların karşılanması amacıyla çok çeşitli fonksiyonlar sunmaktadır.
Uygulamalar
   ABB genel makine sürücüleri, çok çeşitli makine uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılaşacak şekilde tasarlanmıştır. Sürücüler, gıda ve meşrubat, malzeme taşıma, tekstil, baskı, kauçuk ve plastik ile ahşap işleri uygulamaları için idealdir

 

 

ABB ACS 800 HIZ KONTROL CİHAZLARI

   ACS800 serisinin sağladığı en önemli avantajlardan biri, geniş çaplı ürün yelpazesini ortak bir teknolojiyle kullanıcıya sunmasıdır. Bu teknoloji devreye alma asistanı, Adaptive programlama, DTC ortak kullanıcı ve proses arabirimleri, boyutlandırma, devreye alma ve bakım için kullanılan yazılım araçları ve ortak yedek parça gibi avantajları içerir.
ACS800 ürün ailesi detayları için lütfen arayınız.

 

Site İçi Arama
Yeni Ürünler

 Yüksek Emniyetli Kalorifer Kazanı Kontrol Paneli

Kazanlarınız patlamasın. Hem kazanınızı kontrol edin hem de güvende olun.

Haberler

 YİNE KAZAN PATLADI


09 Temmuz 2013
Kastamonu'da Sunta Fabrikası`nda kazan patladı. Olayda 1`i ağır 2 kişi yaralandı.
31 Ocak 2013
Gaziantep’in Şehitkamil ilçesindeki 4’üncü Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Galvaniz Tesisleri’nde saat 11.00 sıralarında buhar kazanında patlama meydana geldi.

12 Ocak 2013
Elazığ 'da TOKİ bloklarında kalorifer kazanı patladı.

9 Kasım 2012
Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde, orman ürünleri işleyen bir fabrikanın buhar kazanı patladı.18 Eylül 2012
Aydın'nın Umurlu Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir zeytin işletmesine ait buhar kazanı patladı. Patlayan kazana ait parçalar çevre fabrikaların alanlarına düştü.


 


27 Eylül 2012
Antalya'nın Kemer ilçesinde bulunan beş yıldızlı bir otelin kazan dairesinde patlama meydana geldi. Olayda ilk belirlemelere göre 7 kişi yaralandı.


11 Ekim 2012

Amasya'nın Taşova ilçesinde bir yem fabrikasında buhar kazanı patladı.


 


 

21 Mayıs 2012
Isparta'nın Mimar Sinan Caddesi'nde bulunan Isparta Halı Sarayı'nda tekstil atölyesinin ütü buhar kazanı patladı.


 


17 Mayıs 2012
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bir tekstil fabrikasında yağ kazanı patlayarak yangına neden oldu.02 Mayıs 2012
İstanbul'un Bayrampaşa ilçesinde Sarı Dökümcüler Sanayi Sitesi'ndeki bir işyerinde buhar kazanı patladı.

 17 Nisan 2012
Hatay'ın Erzin ilçesinde Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan süt ürünleri imalathanesinde buhar kazanı patladı.
Hatay'ın Erzin ilçesinde Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan süt ürünleri imalathanesinde, buhar kazanı patladı.
 


13 Nisan 2012
Bir kot boyama fabrikasında meydana gelen patlama sonucu 4 kişi hayatını kaybetti, 9 işçi de yaralandı. Kahramanmaraş-Kayseri karayolunun 6. kilometresinde bulunan fabrikanın buhar bölümündeki kazan bilinmeyen bir sebeple patladı.
 2 Nisan 2012

Van'da bir süt işleme tesisinde kalorifer kazanın patlaması sonucu 6 kişi yaralandı.16 Mart 2012
Mersin'in Tarsus ilçesinde Bahçe Mahallesindeki Anadolu Fide tesisinde gece saat 23.30 sıralarında buhar kazanı patladı.
 9 Mart 2012
Sakarya'nın Akyazı vakıf mahallesinde bulunan İsmail Yıldırıma ait Yılpar parke fabrikasında 09.03.2012 Cuma günü 11.50 sıralarında kazan patladı.16 Şubat 2012
Denizli'de bir kuruyemiş fabrikasında buhar kazanı patladı


31 Ocak 2012
Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesi (OSB)'deki bir fabrikada patlama meydana geldi. Edinilen bilgiye göre OSB'deki bir deri fabrikasının buhar kazanı sabah saatlerinde patladı. Mekateknik yetkilileri olarak olay yeri incelemesi için en kısa süre olay yeri ile ilgili araştırma başlatılacaktır. Kazan patlaması ile ilgili olarak emniyet sistemlerinin yetersiz olduğu düşünülmektedir.28 Ocak 2012
Gebze’ye bağlı Pelitli Köyü’nde bir fabrikadaki kazanın patlaması sonucu, henüz iki günlük işçi feci şekilde hayatını kaybetti21 Ocak 2012
Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde kalorifer kazanının patlaması sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.20 Ocak 2012
RİZE`nin Ardeşen İlçesi`nde bir kereste fabrikasının kazan dairesinde meydana gelen patlama, maddi hasara yol açtı.

 


16 Kasım 2011
Gaziantep'te kazan patladı
Gaziantep'te TOKİ konutlarının kalorifer kazan dairesinde meydana gelen patlama sırasında yıkılan duvarın parçalarının isabet ettiği 1 kişi yaralandı.
Yeşilkent Mahallesi'nde bulunan bir apartmanın kalorifer kazanında saat 21.00 sıralarında büyük gürültüyle patlama oldu. Sirkülasyon pompasının çalışmaması sonucu oluştuğu sanılmaktadır.18 Eylül 2011
Kazan patlaması
Adacami Köyü'ndeki özel bir çay fabrikasında çarşamba akşamı saat:22.00'den sonra meydana gelen olayda fabrikanın üretime geçmesinin ardından belirlenemeyen bir nedenden dolayı buhar kazanının patlaması oldu. Çay Fabrikasında Kazan Patladı Kaloriferci Yandı
Rize'de çay fabrikasında kazan patladı kaloriferci yandı.


31.05.2011
Bursa'da kazan patladı
Bursa'da bir gazlı içecek fabrikasında, buhar kazanında patlama meydana geldi.


14.04.2011
Aydın´ın Söke ilçesi Yenidoğan beldesinde outlet mağazalar, alışveriş merkezleri ve bir akaryatık istasyonunun bulunduğu bölgede buhar kazanı patladı.06.04.2011
Sakarya'nın Söğütlü ilçesinde, organize sanayi bölgesindeki bir fabrikada yağ kazanının patlaması sonucu çıkan yangında maddi hasar meydana geldi.Sakarya (Cihan Haber Ajansı)

 
15.03.2011
Yakutiye ilçesi Milletbahçe Sokak'ta, Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne ait Vakıf İşhanı'nın 4. katında sabah saatlerinde patlama meydana geldi. Kaza sonrası itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi. Ekipler yaptıkları incelemede, patlamaya iş hanının 4. katında bulunan kat kalorifer kazanının patlamasının sebep olduğunu belirledi.
 


 

14 ARALIK 2010
Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Eski Garaj Camii’nde kazan patlaması meydana geldi. Abdest alınan bölümündeki kalorifer kazanında saat 12.15 sıralarında patlama yaşandı.

 
24 Kasım 2010
Kartal Yakacık Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Hastanesi'nin zemin katındaki kazan dairesinde buhar sıkışması nedeniyle patlama meydana geldi. Bir güvenlik görevlisinin hafif şekilde yaralandığı patlamada hastanenin zemin katında büyük çapta hasar meydana geldi.
Sağlık Bakanlığı Yakacık Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Hastanesi'nin klinik binasının zemin katında bulunan kazan dairesinde saat 09.10 sıralarında buhar sıkışması nedeniyle patlama meydana geldi.
 23 Kasım 2010 Çarşamba günü Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde akşam bir binanın kalorifer kazanının patlaması sonucu bir kişinin yaşamını yitirdi, 4 kişi yaralandı